KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15758098

nr 1575 8098

Veikko Kallinen

(1935-2023), Finland

Porträtt. Signerad, blandteknik, daterad -66. Bladets mått: 38x27cm, oramat löst blad

Veikko Kallinen, finländsk bildkonstnär född 1935, död 2023.

Utrop:

500 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 20:36:45

Veikko Kallinen

Läs mer om Veikko Kallinen